O nás

Podporujeme lidi s menší samostatností v myšlení, aby trávili svůj volný čas smysluplně a s radostí. Díky podpoře a porozumění ostatních mohou i lidé s mentálním hendikepem plnit svoje přání a sny.

Život našich rodin obohatilo dítě s Downovým syndromem. Začátky byly složitější. Avšak zjistili jsme, že s pomocí přátel se dá ledacos zvládnout. Naše zkušenosti předáváme dál.

Jsme členem Českého hnutí Speciálních olympiád. V rámci této organizace máme možnost změřit síly s dalšími hendikepovanými sportovci.

O co nám jde

O co největší samostatnost našich dětí i dospělých, kteří se neobejdou bez pomoci druhých. O to, aby se začlenili do společnosti a společnost je uměla přijmout a pochopit. Chceme podnítit i další rodiny, které vychovávají dítě s hendikepem, aby trávily volný čas stejně, jako všichni ostatní. Rádi bychom jim ukázali cestu, některým i dodali odvahu.

Rádi zveme „vás normální“, abyste přišli „mezi nás“ – když nás potkáte v bazénu, na kole, na lyžích či v divadle, neostýchejte se, neukazujte si prstem, nekoukejte jinam. Přijďte se raději zeptat na to, co vás zajímá. Potřebujeme, abyste nebyli lhostejní. Můžeme se navzájem poznat, skamarádit se a v případě potřeby si vzájemně pomoci.

DACHSER Czech Republic podporuje spolek MAKEJ!